کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


گزارش پخش فیلم مستند “چهار هزار و دویست”

21 دسامبر 2019
کد خبر : 9710354به همت کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران نمایش مستند چهارهزارو دویست به کارگردانی سیدامیر سیاح  برای مدیران و اهالی بازار سرمایه در هتل سیمرغ به اکران درآمد.

در این اکران که با حضور سعید اسلامی بیدگلی؛ دبیر کل کانون، دکتر سرزعیم؛ معاون اسبق وزارت رفاه، مدیران و کارشناسان اقتصادی و همچنین کارگردان مستند،برگزار گردید، حوادث منجر به تصویب و اجرای دلار ۴۲۰۰ و آثار و تبعات آن مورد بررسی قرار گرفت.

فیلم در واقع با این مضمون شروع می‌شود:

جلسه مهمی در آخرین ساعات روز دوشنبه بیستم فروردین ۱۳۹۷ درباره بازار ارز، در دفتر رئیس جمهور تشکیل و به یک تصمیم تاریخی منتهی شد که مسئولیتش را هیچ شخص حقیقی در دولت به عهده نگرفت. این تصمیم همه معادلات در بودجه ۹۷ را به هم ریخت، بازار را دچار آشفتگی کرد و اغتشاش در قیمت‌ها پدید آورد و این نابسامانی همچنان ادامه دارد.

سیاح، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده این مستند در این نشست هدف از ساخت این مستند را ثبت اشتباهات تاریخی و جلوگیری از تکرار آنها عنوان می‌کند.

همچنین در ادامه نقد و بررسی در پایان مستند، در خصوص نرخ نظری دلار توسط معاونت توسعه کانون ارائه گردید که جهت مشاهده فایل می‌توانید اینجا کلیک کنید.