کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


۵ اولویت مهم شرکت خاص بازار سرمایه برای سال ۹۵ اعلام شد

05 آوریل 2016
کد خبر : 971040به گزارش روابط عمومی کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران و به نقل از بورس پرس، محمدرضا محسنی با اشاره به بیانات نوروزی مقام معظم رهبری گفت: نگاه ویژه به مباحث اقتصادی از جمله تولید داخلی، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری، تحرک و رونق اقتصادی و مقابله با رکود مهم ترین اولویت کشور در سال ۹۵ است که باید با استفاده از توانمندی های داخلی بتوان به رشد و بالندگی دست یافت.

وی ادامه داد:بازار سرمایه می تواند در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل نقش پر رنگ و بسزایی ایفا کند و امید است راهکارهای عملیاتی لازم در این زمینه اتخاذ شود.

بسترسازی برای بین المللی شدن بازار سرمایه ایران

این مقام مسئول یکی از مهم ترین برنامه های شرکت سپرده گذاری مرکزی در سال ۹۵ را بسترسازی برای بین المللی شدن بازار سرمایه ایران هم راستا با اقدامات سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد و گفت: در این رابطه اقداماتی برای اصلاح برخی قوانین و مقررات در زمینه تسهیل فرآیند دریافت کد معاملاتی، استفاده از ظرفیت های نهاد متولی حساب (Custodian) و ارائه مدل های ارتباطی با نهادهای سپرده گذاری در بازارهای سرمایه جهان به عنوان درگاه ورود سرمایه گذاران انجام خواهد شد.

محسنی انتقال فرآیندهای تسویه و پایاپای بورس کالا به شرکت سپرده گذاری مرکزی را یکی دیگر از برنامه های مهم این شرکت در سال جاری ذکر کرد و افزود : تجمیع فرآیندهای تسویه و پایاپای بورس ها در سمات برای ایجاد صرفه به مقیاس کارگزاران بسیار حائز اهمیت است.

افزایش ارائه خدمات الکترونیکی

وی سومین اولویت شرکت سپرده گذاری مرکزی در سال ۹۵ را افزایش ارائه خدمات الکترونیکی به ذینفعان بازار سرمایه عنوان کرد و اظهار داشت : با ارتقا و بهبود فرآیندهای کاری می توان ارائه خدمات به ناشران، کارگزاران و سرمایه گذاران را افزایش داد. خدمات الکترونیکی شرکت سپرده گذاری مرکزی به گونه ای توسعه خواهد یافت که ذینفعان بازار سرمایه، حداقل مراجعه را به این شرکت داشته باشند.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری افزود : دفاتر پیشخوان دولت و نمایندگی های شرکت های کارگزاری در سراسر کشور در سال ۹۵ فعال تر خواهند شد تا ارائه خدمات به سهامداران افزایش یابد.

تدوین دستورالعمل ها برای تسهیل عملیات

وی تدوین دستورالعمل های مورد نیاز سپرده گذاری مرکزی با همکاری سازمان بورس برای تسهیل عملیات این شرکت مانند توقیف، توثیق و احزار هویت را اولویت بعدی سمات در سال ۹۵ اعلام کرد تا همگام با پیشرفت های بازار سرمایه و نیازمندی های جدید آن، بتوان زیر ساخت های مقرراتی لازم را فراهم کرد.

محسنی ارتقای کیفیت زندگی کاری کارمندان با افزایش بهره وری، قانون گرایی، بالا بردن کارایی، ایجاد فرصت برای رشد و یادگیری بیشتر را پنجمین برنامه مهم سمات در سال ۹۵ اعلام و اظهار امیدواری کرد شرکت سپرده گذاری مرکزی بتواند امسال به خوبی وظایف و مسئولیت های خطیر خود را در بازار سرمایه انجام دهد.