کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


استمرار تورم تک‌رقمی در سال ۱۳۹۷

18 مارس 2018
کد خبر : 976430 ولی‌الله سیف، رییس‌کل بانک مرکزی در حاشیه آخرین جلسه هیات دولت سال ۹۶ در جمع خبرنگاران، با ابراز رضایت از رسیدن به دامنه تورم تک رقمی در سال‌های ۹۵ و ۹۶ گفت: با استمرار و ادامه انضباط پولی و مالی که دولت به آن مقید است، انشاءالله در سال آینده نیز تورم تک ‌رقمی را خواهیم داشت.

به‌گزارش روابط‌عمومی کانون به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، سیف با بیان اینکه این انضباط می‌تواند زمینه‌ساز تحقق رشد اقتصادی، توسعه صادرات و ایجاد اشتغال شود، گفت: دستاورد ایجاد اشتغال در سال ۹۶ دستاورد ارزشمندی است و ادامه این فعالیت‌ها می‌تواند رفاه بیشتری را برای مردم فراهم آورد.

سیف درباره میزان تحقق شعار سال ۹۶ مبنی بر «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نیز گفت: در حوزه اشتغال دولت دستاورد بسیار خوبی دارد و در زمینه تولید نظام بانکی تلاش‌های زیادی را به کار گرفت و با اقدام در جهت حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط نقش بسیار موثری را در تحقق رشد اقتصادی داشته است.

رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: رشد اقتصادی بدون نفت در ۹ماهه سال جاری بالای ۴ درصد است و به طور حتم در فصل آخر هم دستاوردها مثبت خواهد بود و این شرایط رشد و توسعه را برای کشور به ارمغان خواهد آورد.