کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


شرکت “سرمایه پیشرو دومان توکان” فاقد مجوز است

27 دسامبر 2017
کد خبر : 975409سازمان بورس و اوراق بهادار با صدور اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد شرکت “سرمایه‌ پیشرو دومان توکان” فاقد هرگونه مجوز تاسیس یا فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار است. 

به‌گزارش روابط‌عمومی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران به‌نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در متن این اطلاعیه آمده است: به اطلاع سرمایه گذاران محترم می رساند شرکت سرمایه پیشرو دومان توکان (سهامی‌خاص)، فاقد هرگونه مجوز تأسیس یا فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار است و لازم است عموم سرمایه‌گذاران در سپردن وجوه خود به دیگران، کلیه جوانب و مخاطرات ناشی از سرمایه گذاری غیرمطمئن را درنظر داشته باشند.

شایان ذکر است به موجب بند ۱ ماده ۴۹ قانون بازار اوراق بهادار، هر شخصی که بدون‌ رعایت مقررات این قانون تحت هرعنوان به فعالیتهایی از قبیل “کارگزاری،” “کارگزار/معامله گری” یا “بازارگردانی” که مستلزم اخذ مجوز است، مبادرت کند یا خود را تحت هر یک از عناوین مزبور معرفی کند، به حبس تعزیری از یکماه تا ششماه یا به جزای نقدی معادل یک تا سه برابر سود به‌دست آمده یا زیان متحمل نشده یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

سرمایه گذاران می توانند جهت بررسی نهادهای مالی دارای مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار به سامانه cfi.codal.ir مراجعه کنند.

sazman boors