کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


حضور رییس‌کل بانک مرکزی در جلسات کمیسیون اقتصادی مجلس

08 سپتامبر 2018
کد خبر : 977917زهرا سعیدی‌مبارکه، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی: جلسه کمیسیون اقتصادی که از امروز با حضور رئیس‌کل بانک مرکزی آغاز می شود.آنچه در جلسات پیش رو با حضور رئیس کل بانک مرکزی انجام می‌شود، بررسی موانع اقتصادی، تلاش برای نظارت بیشتر و کمک به دولت است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، زهرا سعیدی مبارکه افزود: با توجه به توصیه‌های مهم مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مسئولان نباید در زمینه اقتصادی شب و روز بشناسند و همچنین با توجه به شرایط خاص روز، به ویژه نوسانات بازار ارز و استقلال بانک مرکزی، کمیسیون اقتصادی تصمیم گرفته است که نمایندگان در طول تعطیلات با برگزاری جلساتی فشرده به ارائه راهکاری در این زمینه بپردازند.

وی تصریح کرد: جلسه کمیسیون اقتصادی که از امروز  با حضور رئیس کل بانک مرکزی آغاز می شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به اینکه شرایط کشور نیازمند بهره گیری از همه فرصت‌ها برای تدبیر راهکاری اساسی به منظور حل مشکلات اقتصادی کشور است مقرر شد که در طول تعطیلات مجلس، جلسات کمیسیون به صورت فشرده برگزار شود.

سعیدی ادامه داد: پس از بررسی و جمع بندی‌های لازم، طرح کمیسیون برای رأی گیری به صحن علنی برده می‌شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی در مقام اجرایی قرار ندارد، اما آنچه در جلسات پیش رو با حضور رئیس کل بانک مرکزی انجام می‌شود بررسی موانع اقتصادی کشور است و کمیسیون تلاش می‌کند تا آنجا که در بحث نظارتی می‌تواند اقدام کند، با کمک به دولت برای کنترل شرایط اقدامات لازم را انجام دهد.

سعیدی با بیان اینکه سه قوه باید در این زمینه تلاش کنند اظهار داشت: مجلس باید در کنار سایر قوا از قدرت نظارتی خود استفاده کند تا دولت با تلاش، همت و برنامه ریزی بهتر بتواند شرایط روز را کنترل کند، زیرا مردم شرایط سختی دارند.

وی تاکید کرد: همه شرایط مردم را درک می‌کنیم و می‌دانیم چه روز‌های سختی را می‌گذرانند، امیدواریم که بتوانیم دست در دست هم با اتحاد و درک شرایط مردم، این روز‌های سخت را سپری کنیم و مطمئناً از این دوران سخت نیز عبور خواهیم کرد.