کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


تفاهم نامه فرابورس ایران و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران

02 آوریل 2016
کد خبر : 97140تفاهم نامه همکاری میان فرابورس ایران و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران امروز طی مراسمی به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران و به نقل از خبرگزاری سنا، این مراسم با حضور دکتر محمد فطانت، ریس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران، علی یزدانی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و تعداد دیگرى از مدیران برگزار شد.

تامین مالی صنایع کوچک از طریق پذیرش در بازار فرابورس، استفاده از بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس به منظور پذیرش واحد های صنعتی تحت پوشش سازمان، زمینه سازی و کمک به تجاری سازی فن آوری ها در شرکت های تحت پوشش سازمان از طریق بازار دارایی فکری فرابورس از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

بر اساس این تفاهم نامه، فرابورس برای تسهیل امور مربوط به آماده سازی و پذیرش صنایع تحت پوشش سازمان در بازار های شرکت های کوچک و متوسط و دارایی فکری، کارگزارانی را در سطح استان ها و از میان مشاورین معرفی شده از سوی سازمان آموزش خواهد داد.

همچنین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران موافقت می کند که فهرست کلیه شرکت های تحت پوشش خود را که قابلیت ورود به بازار سرمایه دارند به تشخیص کمیته مشترک به فرابورس ارائه دهد.