کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


تعیین رییس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار

27 جولای 2016
کد خبر : 971453شورای عالی بورس ضمن پذیرش استعفای دکتر محمد فطانت به اتفاق آراء شاپور محمدی دبیرکل سابق کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران را بعنوان رییس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران و به نقل از خبرگزاری سنا، عصر دیروز شورای عالی بورس و اوراق بهادار با حضور اعضاء و به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل جلسه داد.

در این جلسه ضمن معرفی آقایان موسویان، طالبی، سعدی و محسنی بعنوان اعضای جدید شورا از زحمات آقایان پورابراهیمی، زالی، مقدسیان و خانم فقیه نصیری به عنوان اعضای سابق که دوره عضویتشان به پایان رسید تقدیر شد.

بر پایه این گزارش، دکترشاپور محمدی به عنوان گزینه پیشنهادی هیت مدیره جدید، بعنوان گزینه نهایی ریاست سازمان بورس به شورا معرفی و به اتفاق آرا از سوی اعضا به عنوان رییس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب شد.

گفتنی است فطانت که طی ماه های اخیر چند بار استعفای خود را تقدیم وزیر اقتصاد کرده بود هم اکنون با حکم طیب نیا به عنوان مشاور وی منصوب شد.

همچنین لازم به ذکر است، آقایان محمدی، امیری، فلاح پور، سعیدی و عراقچی توسط شورای عالی بورس به عنوان اعضای جدید هیأت مدیره این سازمان منصوب شدند.

شاپور محمدی که دارای مدرک دکتری اقتصادسنجی و توسعه است و پیش از این معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی دولت یازدهم بود، عضو هیأت علمی (دانشیار) است و مدیریت گروه مدیریت مالی و بیمه دانشکده مدیریت دانشگاه تهران را در کارنامه خود دارد.

سوابق کاری:

ـ نخستین مدیرعامل بورس انرژی،

ـ دومین دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران،

ـ مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری آتیه‌اندیشان مس،

ـ عضو هیئت مدیره شرکت‌های: تولید فرومولیبدن کرمان، سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، کارگزاری بانک تجارت، ارزش پرداز آریان

ـ معاون پشتیبانی پردیس علوم اجتماعی و رفتاری دانشگاه تهران،

ـ عضو هیئت داوری بازار سرمایه،

ـ قائم مقام مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری هیمر،

ـ عضو شورای سرمایه‌گذاری بیمه ایران،

ـ عضو شورای عالی تحقیقات بانک سپه،

ـ رئیس کمیته امتحانات سازمان بورس و اوراق بهادار،

ـ مشاور مدیرعامل و عضو کمیته عالی اعتبارات بانک تجارت،

ـ عضو شورای تحقیقات سازمان تامین اجتماعی،

ـ عضو کمیته شاخص سازمان بورس و اوراق بهادار.