کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


تحریم‌ها اثری بر بازار سرمایه ندارد

25 سپتامبر 2018
کد خبر : 978042ناصر امیدواری، مدیرعامل مرکز مالی ایران: تحریم‌ها اثر چندانی بر بازار سرمایه نخواهد گذاشت، زیرا هم‌اکنون این بازار مسیرش را به صورت آزاد طی می‌کند.

به گزارش روابط‌عمومی کانون به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، ناصر امیدواری مدیر عامل مرکز مالی ایران با اشاره به ارتقای سطح دانش حسابرسان بازار سرمایه با توجه به اهمیت این مکان، اظهار کرد: رسالت این مرکز آموزش صحیح حسابرسان رسمی فعال در بازار سرمایه است که این بازار شامل بورس کالا، بورس تهران، بورس انرژی و فرابورس می‌شود.

وی با بیان اینکه مرکز مالی ایران و سازمان بورس اوراق بهادار به دنبال منافع مالی در آموزش حسابرسان رسمی نیستند، افزود: مرکز مالی تنها نهادی است که نقش آموزشی و پژوهشی را برای بازرسان و حسابداران رسمی ایفا می‌کند، بنابراین تأکید داریم که این افراد باید هرساله ۴۰ ساعت آموزش‌های عملی را برای ارتقای سواد و دانش مالی خود داشته باشند.

مدیر مرکز مالی ایران با تأکید بر افزایش بازرسان در شرایط فعلی و همچنین سررسید تحریم‌ها تصریح کرد: در صدد آنیم که متخصصان در حوزه بازرسی، اسناد مالی را با توجه به شرایط موجود حساس کرده و دقت نظر آنان را بالا ببریم. اما به طور قطع تحریم‌ها اثر چندانی بر بازار سرمایه نخواهد گذاشت زیرا هم اکنون این بازار مسیر خود را به صورت واقعی و آزاد طی می‌کند.

وی افزود: بر همین اساس سیستم‌های نوین اعم از نرم افزارهای تلفن همراه  و سامانه‌های بروزرسانی شده را طراحی و در اختیار این بازرسان قرار می‌دهیم. مرکز مالی ایران تمام توان خود را برای  افزایش توان حسابرسان در جهت ارتقای شفافیت مالی به کار گرفته است.

امیدواری  با اشاره به حمایت همه جانبه بورس و شرکت‌های زیر شاخه آن از برگزاری کلاس‌های ارتقای دانش حسابرسان رسمی تصریح کرد: منابع مالی این همایش‌ها و کلاس‌ها از جانب مرکز مالی و زیر شاخه‌های سازمان بورس تأمین می‌شود و قسمتی دیگر از سوی حسابرسان رسمی که برای افزایش دقت خود از این کلاس‌ها استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت این موضوع گفت: بسیاری از کشورهای دنیا، سلامت نظام اقتصادی بازار سرمایه خود را از این طریق تأمین می‌کنند زیرا با دقت بالای حسابرسان، اسناد مالی سالم تری به مسئولان مالیاتی و همچنین مدیر عاملان شرکت‌ها تحویل داده می‌شود.

دوره‌های ارتقای سواد و دانش حسابرسان رسمی از اوایل مهر ماه آغاز و تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.