کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


باید با تغییر رفتارهای اشتباه، وضعیت اقتصادی را بهبود بخشیم

16 اکتبر 2018
کد خبر : 978274سعید اسلامی‌بیدگلی (دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران)، درباره نشست روز گذشته رییس‌جمهور با اقتصاددانان گفت: اگر این نشست‌ها تداوم یابد و به تغییر رفتارها و روشهای اقتصادی دولت منجر شود برخی مشکلات موجود اقتصاد ملی برطرف می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی کانون و به نقل از ایرنا، سعید اسلامی‌بیدگلی افزود: دغدغه اصلی همه استادان و اقتصاددانان در نشست امروز با رییس جمهوری وضعیت اقتصادی کشور بود و با وجود وقت کم توانستند دیدگاه های خود را بیان کنند.
وی ادامه داد: در این نشست بیشتر موضوع های مطرح شده در سه محور ارزی، تورم و تحریم ها بود و هرچند رییس جمهوری در این نشست بسیار امیدوارانه صحبت کرد اما برخی اقتصاددانان با ناامیدی مسائل خود را مطرح کردند.
به عقیده وی، تداوم این نشست ها و همفکری با اقتصاددانان می تواند در رفع مشکلات اقتصادی کشور بسیار تاثیرگذار باشد اما اگر در این جلسات فقط به شنیدن حرف اقتصاددانان اکتفا شود اثرگذاری آن کمتر خواهد بود.


وی بسیاری از اشتباه های اقتصادی گذشته را دلیل بروز مشکلات کنونی دانست و گفت: در این مدت آثار تحریم ها بر اقتصاد ملی در رده آخر قرار داشت اما وضعیت کنونی اقتصاد ناشی از سیاستگذاری های نادرستی است که چهار دهه ادامه یافته است.
دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران یادآوری کرد: بدون شک حل همه مشکلات اقتصادی در توان و اختیار دولت نیست؛ زیرا در سال های گذشته بسیاری از مسائل بین المللی بر وضعیت اقتصادی کشور تاثیر گذاشت اما باید با تغییر رفتارهای اشتباه، وضعیت اقتصادی را بهبود بخشیم.