کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


دلیل سایه سنگین رخوت بر بازار سهام / بی‌پولی و انتخابات معامله‌گران را محتاط کرده

09 آوریل 2017
کد خبر : 973025علیرضا قدرتی، مدیر عامل سرمایه‌گذاری سبحان گفت: کاهش چرخش نقدینگی و همچنین کارزار انتخاباتی پیشرو باعث شده تا این روزها معامله‌گران در بورس تهران با احتیاط بیشتری گام بردارند.
به گزارش روابط عمومی کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران و به نقل از اقتصاد آنلاین این کارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با خبرنگار بورس اقتصاد آنلاین به وضعیت این روزهای بازار اشاره کرد و گفت: بی انگیزگی خریداران و نا امیدی سهامداران به دلبل ابهام شرایط اقتصادی حاکم در کشور موجب شده تا روند خوبی برای بازار شاهد نباشیم.

علیرضا قدرتی افزود: از سویی دیگر ضعف نقدینگی و کمبود آن بی تاثیر در کاهش حجم معاملات نبوده است چنانچه معاملات کم رمق و بی حجمی را شاهد هستیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سبحان تصریح کرد:انتخابات پیش رو نیز موجب شده تا سرمایه گذاران با احتیاط بیشتری برای ورود به بورس اقدام کنند.
وی این را هم یاد آور شد که سهم های بزرگ آنطور که باید مورد اقبال قرار نمی گیرند و گرایش به سمت سهم های کوچک رفته که این امر در بلندمدت برای بازار مناسب نیست. چراکه تنها نوسانگیری و معاملات کوتاه مدت نگر را در بازار رقم می زند بی آنکه به تامین مالی و یا گرایش به سمت افزایش سرمایه شرکت ها به منظور اجرای طرح های توسعه ای را در بر داشته باشد.