کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


انجام سجام

21 ژانویه 2019
کد خبر : 979058کلیه فعالان بازار سرمایه کشور اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلف هستند برای فعالیت در بازار سرمایه در سامانه سجام ثبت نام کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از روابط عمومی سمات، از آنجایی که کلیه فعالان بازار سرمایه کشور (بازار اوراق بهادار و بورس‌های کالایی) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلف هستند برای فعالیت در بازار سرمایه در سامانه سجام ثبت نام کنند، نقش پررنگ کارگزاری ها در این فرآیند بسیار تأثیرگذار است.

بر اساس این گزارش، کارگزاری های بازار سرمایه علاوه بر اطلاع رسانی به مشتریان خود جهت ثبت نام در سامانه سجام، با فراهم کردن لینک مستقیم توسط تیم فنی سجام، مشتریان را به صورت مستقیم و از درگاه اختصاصی خود به پایگاه سجام ارسال می کنند. در این میان کارگزاری مفید بیش از ۲۵ هزار مشتری، کارگزاری آبان با بیش از ۲۰ هزار نفر و کارگزاری فارابی بیش از ۱۶ ثبت نام صدرنشین ثبت نام از طریق لینک کارگزاری ها هستند. در این لیست همچنین کارگزاری های آگاه، مبین سرمایه، بانک پاسارگاد، بانک آینده، آینده نگر خوارزمی، بانک کشاورزی و بانک سپه در رتبه های بعدی و بیشترین نقش در بهره گیری از این سرویس قرار دارند.

سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

منبع: سنا