کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


استقبال قابل‌توجه تحلیل‌گران از سامانه تدان

21 آگوست 2018
کد خبر : 977748طوبی دهقانی، مدیر ناشران شرکت بورس اوراق بهادار تهران: سامانه تدان علاوه بر ارتباط مستقیم و سریعتر ناشران و تحلیل‌گران با یکدیگر، سبب می‌شود ناشران به مسئله شفاف‌سازی در بازار اهمیت ویژه‌ای دهند و ناشر خود را مکلف به پاسخگویی بداند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، طوبی دهقانی، مدیر ناشران شرکت بورس با بیان مطلب فوق گفت: به موجب ماده ۱۷مکرر دستورالعمل نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران اگر قیمت سهام شرکتی طی ۱۵ روز معاملاتی متوالی با نوسان قیمت ۵۰ درصد افزایش یا کاهش همراه شود، نماد معاملاتی متوقف شده و سرمایه گذاران و تحلیل گران می توانند از طریق کارگزاری ها، شرکت های مشاور سرمایه گذاری سوالات خود را در مورد وضعیت شرکت در سایت”تدان” مطرح کنند و ناشر در اطلاعیه شفاف سازی به این سوالات پاسخ می دهد.

وی تصریح کرد: سامانه تدان از زیرمجموعه­ های سایت کدال است که ماموریت آن دریافت گزارشات تحلیلی از مشاوران و تحلیل­ گران و همچنین دریافت پرسش­ های تحلیل­ گران از ناشران در راستای برگزاری کنفرانس خبری  است و هم اینک این درگاه پذیرای سئوالات متعدد سرمایه­ گذاران و تحلیل­ گران است.

دهقانی افزود: تاکنون در مورد شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در خصوص شرکت­ های پتروشیمی پردیس (شپدیس)، ملی مس (فملی)، باما(کاما)، کاوه جنوب کیش (کاوه)، حفاری شمال(حفاری)، پتروشیمی جم (جم)، نفت و گاز پارسیان (پارسان) و پتروشیمی تبریز (شبریز) از طریق سامانه تدان از ناشران طرح سئوال شده است.

مدیر ناشران شرکت بورس تهران خاطرنشان کرد: این مسئله علاوه بر اینکه ارتباط مستقیم و سریعتر ناشران و تحلیل­ گران با یکدیگر را میسر می کند، سبب می­ شود ناشران به مسئله شفاف سازی در بازار، اهمیت ویژه ­ای دهند و ناشر خود را مکلف به پاسخگویی بداند. همچنین تحلیل ­گران پاسخ سئوالات خود را راحت ­تر و سریعتر دریافت می ­کنند.