کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی پارس

22 جولای 2018
کد خبر : 977391مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی پارس ساعت ۱۰ صبح روز یک‌شنبه مورخ ۳۱ تیرماه سال ۹۷ در محل ورزشگاه آزادی تهران برای سال مالی منتهی به اسفندماه سال ۹۶ برگزار شد.

با توجه به این‌که میزان تولید محصولات این شرکت طبق بودجه سال ۹۶ به میزان ۴,۱۴۹,۱۰۰ تن بود، اما تولیدات آن در سال ۹۶ نسبت به سال گذشته خود به میزان ۹۰,۹۹۶ تن کاهش یافت و به ۳,۸۹۸,۴۰۴ تن رسید.

به گفته مسعود حسنی مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس، تغییر آنالیز خوراک ورودی مهم‌ترین عامل کاهش تولیدات است و به موجب آن افت ۱۰۸,۹۲۸ تنی در تولید محصولات ایجاد شده است. عدم امکان افزایش خوراک ناشی از گرفتگی و افزایش افت فشار cold boxها، تعمیرات اساسی واحدها و توربین‌های گازی از دیگر عوامل مهم کاهش تولید در سال ۹۶ به حساب می‌آیند.

علی‌رغم کاهش تولید، فروش این شرکت به میزان ۲۹ درصد، سود ناخالص به میزان ۱۶ درصد، سود عملیاتی به میزان ۲۳ درصد و سود خالص به میزان ۲۳ درصد نسبت به سال مالی ۹۵ افزایش داشته است.

در انتهای جلسه مجمع عمومی، پیشنهاد تقسیم سود ۵۰۰۰ ریالی داده شد اما در نهایت با پرداخت سود ۴,۷۵۰ ریالی به ازای هر سهم موافقت شد.

  • واحد تحقیق و پژوهش کانون