کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


گزارش خبری همایش استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی و نقش آن در ارتقای شفافیت بازارهای مالی

25 فوریه 2017
کد خبر : 972842همایش استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی و نقش آن در ارتقای شفافیت بازارهای مالی طی روز جاری با حضور وزیر اقتصاد و دارایی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، رئیس بانک مرکزی و ریاست بیمه مرکزی و مسئولین سازمان امور مالیاتی و حسابرسی در محل همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران و به نقل از  بورس نیوز، در ابتدای این همایش وزیر اقتصاد و دارایی در جمعی از مسئولین اقتصادی کشور در خصوص استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی عنوان کرد: در جریان نخستین گام عملی رعایت استانداردهای بین المللی کلیه شرکت های بیمه، موسسات مالی و بانک ها و کلیه شرکت های پذیرفته در بورس با سال مالی ۲۹ اسفند۹۶ ملزم به رعايت IFRS شدند.

photo_2017-02-25_10-33-13

علی طیب نیا در ادامه افزود: جهان در حال حاضر شاهد رشد بی سابقه در تعاملات اقتصادی است. همکاری بین المللی دولت ها از لحاظ حجم و تنوع دچار تحولات قابل توجهی شده است.

وی گفت: این نگرش، یعنی استفاده از ظرفیت های بین المللی در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی نیز پذیرفته شده است. هدف اصلی این بحث دستیابی به رشد اقتصادی مستمر و پایدار با استفاده از ظرفیت های موجود می باشد.

photo_2017-02-25_10-33-07

به گزارش سنا، در ادامه سخنرانی ها حسن امیری، معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: زیر بنای فعلی در گزارشگری مالی بر اساس استانداردهای ملی است اما پس از برجام و فراهم شدن گشایش های بین المللی امکان حضور فعالان خارجی در اقتصاد کشور به ویژه بازار سرمایه فراهم شد بر همین اساس مجمع عمومی حسابرسی تصمیم مهمی گرفت که بانکها و بیمه ها ملزم شدند صورت های مالی خود را از ابتدای سال ۹۵ بر اساس استاندارد IFRS منتشر کنند.