کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


پذیره نویسی ۸۵۰ میلیارد ریال اوراق اجاره برای تأمین سرمایه درگردش سایپایدک

02 جولای 2017
کد خبر : 973656محمودرضا خواجه‌نصیری، مدیرعامل تأمین‌سرمایه آرمان (عضو کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران): ۸۵۰ میلیارد ریال اوراق اجاره با سود ۱۸ درصد برای تأمین سرمایه درگردش سایپایدک و ارتقای کیفیت قطعات پذیره‌نویسی شد؛ سود این اوراق به صورت سه ماهه پرداخت می‌شود و ضامن آن هم یکی از بانک‌ها است. شرکت سایپایدک با این تأمین مالی می‌تواند کیفیت قطعات خود را بالا ببرد.

به‌گزارش روابط‌عمومی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران به‌نقل از پایگاه خبری عصرمالی، محمودرضا خواجه نصیری در گفتگوی با خبرگزاری صدا و سیما گفت: سود این اوراق به صورت سه ماهه پرداخت می شود و ضامن آن هم یکی از بانک هاست.

Image result for ‫محمودرضا خواجه نصیری‬‎

وی ادامه داد : این اوراق بسیار مطمئن و فرصت خوبی برای سرمایه گذاران است و همچنین چرخ اقتصاد و صنعت می‌چرخد و به بهبود فضای کسب و کار هم کمک می کند.

خواجه‌نصیری گفت : تامین مالی‌هایی از این دست کمک می‌کند که سرمایه گذاران، فعالیت متنوع تری داشته باشند و به تولید کمک شود و همچنین تولیدکنندگان طرح‌های توسعه ای خود را اجرا کنند.

وی با اشاره به اینکه شرکت سایپایدک تولیدکننده قطعات است، افزود: شرکت سایپایدک با این تأمین مالی می‌تواند کیفیت قطعات خود را بالا ببرد.

مدیرعامل تامین سرمایه آرمان با اشاره به اینکه این تامین مالی با سرعت خوبی انجام شد، گفت: این اوراق بسیار سریع فروش رفت و بلافاصله چند دقیقه پس از عرضه به اتمام رسید.

وی افزود: این اوراق جایگزین سهام نیست بلکه جایگزین سپرده های بانکی و سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت است و در شرایط فعلی سرمایه‌گذارانی که به دنبال گزینه‌های امن هستند می‌توانند این قبیل اوراق را خریداری کنند.

خواجه نصیری خاطرنشان کرد: این قبیل اوراق می‌تواند فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدیدی را برای کسانی که سرمایه‌های خودشان را در بانک سرمایه گذاری کردند فراهم کند.