کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


پذیره نویسی صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان با سود ۱۸٫۵ درصدی

28 آگوست 2016
کد خبر : 971770پذیره نویسی صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان با سرمایه ۱۰ میلیارد تومانی و با سود ۱۸٫۵ درصدی  امروز در بورس تهران کلید می خورد.

به گزارش روابط عمومی کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران و به نقل از سنا، تعداد ۱۰ میلیون واحد از واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان مسکن نارون در نماد “نارون” از یکشنبه  هفتم شهریور  ۹۵ تا یکشنبه  ۱۴ شهریور ۹۵ به مدت یک هفته از طریق بورس اوراق بهادار تهران پذیره نویسی خواهد شد.

این نخستین بار است که واحدهای یک صندوق در بورس اوراق بهادار تهران عرضه می شود .

تمام هزینه های ساخت این پروژه جمع آوری و تعیین تکلیف می شود و با توجه به زمان بندی کار خود را انجام می دهد و  هم اکنون دو صندوق قبلی نسیم و شمال غرب نیز جلوتر از برنامه زمان بندی شده خود فعالیت می کنند.

واحدهای صندوق های قبلی، در بازار فرابورس ایران عرضه شده بود .

به گفته معاون شرکت بورس، امکان افزایش سرمایه  صندوق جدید،  تا ۱۰۰ میلیارد تومان وجود دارد.

روح الله حسینی مقدم افزوده است: روش های تامین مالی در بازار سرمایه گستردگی خوبی پیدا کرده و با توجه به فعالیت حرفه ای استقبال از ابزارها در بازار سرمایه زیاد شده است.

وی ادامه می دهد: یکی از این ابزارها برای جمع آوری سرمایه های خرد مردم صندوق های زمین و ساختمان است که اساسنامه آن نوشته شده و امروز در بورس اوراق بهادار تهران پذیره نویسی می شود. مبلغ اسمی هر واحد هم  ۱۰ هزار ریال است.

این پذیره نویسی به صورت عمومی انجام می شود و افرادی که علاقه مند به حوزه ساخت و ساز بوده و به آینده این صنعت خوشبین هستند می توانند در این حوزه سرمایه گذاری کنند.

شرکت های تأمین سرمایه بانک مسکن، سرمایه گذاری مسکن الوند، سرمایه گذاری مسکن البرز و پارس مسکن سامان به عنوان مؤسسین این صندوق، شرکت مشاور سرمایه گذاری نیکی گستر به عنوان متولی، شرکت تأمین سرمایه بانک مسکن به عنوان مدیر، شرکت کارگزاری بانک مسکن به عنوان کارگزار عامل پذیره نویسی و شرکت تأمین سرمایه بانک مسکن به عنوان بازارگردان صندوق نارون فعالیت می کنند.

صندوق مذکور از دوم شهریور ۹۵ در فهرست بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس اوراق بهادار تهران درج شده است.

آن گونه که معاون تامین سرمایه بانک مسکن گفته است، این صندوق زمین و ساختمان برای تامین یک پروژه ۱۴۴ واحدی در اراک عرضه می شود.

صندوق های زمین و ساختمان با هدف تقویت سمت عرضه  و خروج مسکن از رکود ، عرضه می شود.

کاوه دلسوز می افزاید، این صندوق زمین و ساختمان سومین صندوق بعد از صندوق نسیم و صندوق شمال غرب است که برای خروج مسکن از رکود عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه این صندوق به طور کامل به صورت مشارکت در سرمایه گذاری فعالیت می کند، گفت: این صندوق بصورت متفاوت با صندوق های دیگر سرمایه گذاری کار می کند و برای اجرای یک پروژه ۱۴۴ واحدی ، سه سال پیش بینی شده است.