کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


پایین بودن سهم بیمه در اقتصاد کشور

26 جولای 2018
کد خبر : 977436غلامرضا سلیمانی امیری، رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران (عضو کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران) در نخستین دیدار خود با کارکنان این مجموعه گفت: سهم صنعت بیمه در اقتصاد کشور چندان مطلوب نیست و با تعامل بین همکاران و شرکت های بیمه به نقش آفرینی مؤثرتری در اقتصاد ملی فکر می‌کنیم.

به گزارش روابط‌ عمومی به نقل از بیمه مرکزی، رییس کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: از نقطه نظر تخصصی، دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های بیمه مرکزی باید به گونه ای تهیه، تنظیم و ابلاغ شود که شرکت های بیمه برای پذیرش و اجرای آن با مشکل روبرو نشوند.

وی افزود: خوشبختانه در مجموعه بیمه مرکزی همکاران متخصص و مبتکری حضور دارند که می توان برای رشد و تعالی این صنعت و همچنین تولید محصولات و خدمات بیمه ای از دانش و قدرت ابتکار آنان بهره برد.

سلیمانی به موضوع تحریم های ظالمانه علیه ایران اشاره کرد و گفت: بی تردید تحریم های گسترده به زیان صنعت بیمه تمام خواهد شد اما ما می توانیم با تکیه بر دانش فنی و تخصصی و همچنین خلاقیت اهالی صنعت بیمه چتر امنیت و اطمینان را بیش از پیش در کشور گسترش بدهیم.

وی با تاکید بر ضرورت تمرکز بر مقوله آموزشی و به روز رسانی دانش فنی افزود: پدیده آموزش باید مستمر باشد و در این میان باید تمامی ظرفیت های پژوهشکده بیمه را فعال سازی کنیم تا علاوه بر مباحث نظری و پژوهشی در مسیر طراحی محصول و خدمات جدید نیز حرکت کنیم.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: صنعت بیمه وظیفه حفظ آرامش در جامعه و افزایش امنیت اجتماعی را بر عهده دارد و باید در پذیرش ریسک ها به گونه ای عمل کنیم که مردم با احساس امنیت به فعالیت های روزمره خود بپردازند.

سلیمانی بلااستفاده ماندن ظرفیت های تخصصی یک مجموعه مالی و اقتصادی را خطرناک توصیف کرد و اظهارکرد: رعایت اصل شایسته سالاری و بازکردن فضا برای فعالیت جوان های متخصص و پویا از اولویت های ماست و با تحقق این امر شاهد رشد و تعالی صنعت بیمه نیز خواهیم بود.

سلیمانی در پایان به اهمیت توسعه فرهنگ بیمه و به تبع آن افزایش ضریب نفوذ بیمه در جامعه تاکید کرد و از کارکنان بیمه مرکزی خواست با ارائه طرح و برنامه های کاربردی و عملی به مدیران مجموعه کمک کنند.