کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


فصل صعودی با ثبات از نیمه دوم سال آغاز می شود

03 آگوست 2016
کد خبر : 971476افزایش میزان فروش، تشکیل شرکت های مشترک با خودروسازان خارجی و امضای قرارداد با شرکای خارجی از مهمترین خبرهای این گروه در روزهای اخیر بوده است که می تواند باعث شود گروه خودرو مجددا دوره جدیدی از صعود را آغاز کند.

بازار سرمایه در مسیر رشد ملایمی قرار گرفته است و با توجه به اتفاق های مثبت پیرامونی می توان پیش بینی رشدی آرام و با شیب ملایم را به خصوص در نیمه دوم سال در بازار سرمایه داشت.

به گزارش روابط عمومی کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران و به نقل از خبرگزاری سنا، محمد علی احمدزاده اصل، کارشناس بازار سرمایه در خصوص روند بازار با اشاره به چشم انداز روشن اقتصادی در کشور گفت: قیمت ها در بازار به سطوح جذابی رسیده اند و با توجه به برنامه ریزی ها برای کاهش بیشتر نرخ سود بانکی می توان رشد بازار را پیش بینی کرد .

وی با اشاره به رشد بازار در هفته های اخیر گفت: با توجه به آغاز روندی جدید در بازار و تمایل قیمت ها به صعود نمی توان نگاه منفی به بازار داشت و به نظر می رسد بازار سهام می تواند فصلی جدید و صعودی را آغاز کند.

احمدزاده اصل، با اشاره به انتشار گزارش های ۳ ماهه شرکت ها افزود: در حالی که متغیرهای بازار سهام میل به صعود دارند اما گزارش های سه ماهه چندان قابل قبول و باب طبع سهامداران نبودند. این گزارش ها حرف جدیدی نسبت به گزارش های سال ۹۴ نداشتند و رضایت سهامداران را جلب نکردند.

این کارشناس بازار سرمایه، به نوسان های بازار اشاره کرد و اظهار داشت: با وجود گزارش های سه ماهه ضعیف اما نگاه به چشم انداز بازار مثبت است و بازار در آینده ای نزدیک می تواند سیری صعودی و با ثبات را تجربه کند.

احمدزاده اصل، با اشاره به اینکه شایعه‌ها به اعتبار بازار صدمه وارد می‌کند، گفت: اخبار نادرست موجب کاهش اعتماد به بازار سرمایه خواهد شد و در نهایت شرکت‌های پرظرفیت را نیز با خود پایین می‌کشد.

وی با اشاره به روند صعودی بازار در هفته های اخیر ،درباره صنایع برتر بازار اظهار داشت: کم کم رونمایی از قراردادهای جدید گروه خودرو آغاز شده و این صنعت با توجه به اخبار مثبت درباره عقد قراردادهای جدید و سرمایه گذاری های مشترک با طرف های خارجی ،مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است و می تواند در صدر صنایع برتر و لیدر بازار بایستد.

این کارشناس بازار سرمایه همچنین به خبرهای مثبت پیرامون گروه خودرو در روزهای گذشته اشاره کرد: افزایش میزان فروش، تشکیل شرکت های مشترک با خودروسازان خارجی و امضای قرارداد با شرکای خارجی از مهمترین خبرهای این گروه در روزهای اخیر بوده است که می تواند باعث شود گروه خودرو مجددا دوره جدیدی از صعود را آغاز کند.

احمدزاده اصل با اشاره به اینکه گروه فلزات اساسی نیز در بازار سرمایه از رونق برخوردار بوده است، گفت: به دلیل آنکه در یک ماه اخیر نرخ کامودیتی‌ها، نفت و طلا روند افزایشی داشته، قیمت سهام آنها در بازار روند صعودی را تجربه کرده اما بر اساس شواهد موجود تاثیر آنها بسیار مقطعی و زودگذر است.