کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


غدیر ۲ میلیون یورویی می شود

17 سپتامبر 2016
کد خبر : 971890مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر از افتتاح طرح‌های پتروشیمی پردیس و نیروگاه بهبهان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران و به نقل از سنا، غلامرضا سلیمانی امیری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر (عضو کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران)، گفت: آبان ماه، افتتاح فاز سوم پروژه یک میلیون تنی پتروشیمی پردیس را داریم که حدود ۱۶۰۰میلیارد تومان روی آن سرمایه گذاری شده است .

وی افزود: با بهره برداری کامل از پروژه پردیس در ۴۵ روز آینده، حدود ۸۰ درصد تولید اوره و آمونیاک کشور در مجموعه غدیر انجام خواهد شد.

شرکت پتروشیمی پردیس با نام پتروشیمی اوره و آمونیاک غدیر در سال ۸۳ تاسیس و از اواسط اردیبهشت ۸۶ بهره برداری آزمایشی آن آغاز شد.

 مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر همچنین در خصوص نیروگاه بهبهان گفت: تاکنون دو واحد ۱۶۰ مگاواتی از این نیروگاه به بهره‌برداری رسیده و به شبکه توزیع برق کشور پیوسته  است که با بهره‌برداری واحد سوم امید می رود برق این واحدها تا پایان سال‌جاری به شبکه سراسری کشور وارد شود.

پروژه فولاد نی‌ریز، از دیگر پروژه هایی بود که مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر به آن اشاره کرد.

به گفته سلیمانی امیری، این واحد ۸۰۰ هزار تنی می‌تواند با افزایش تولید داخل کشور، هم به صادرات و هم به افزایش اشتغال کمکی موثر کند.  قرار است شرکت فولاد نی ریز تا پایان سال جاری افتتاح رسمی شود.

وی همچنین به  پروژه فولاد نیریز اشاره کرد و گفت:  آهن اسفنجی این پروژه تا دی ماه به بهره برداری می رسد و مشعل روشن خواهد شد.

سلیمانی امیری افزود: این واحد ٨٠٠ هزار تنی می‌تواند با افزایش تولید داخل کشور به صادرات کمک کندو در افزایش اشتغال هم تاثیر بسزایی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر تصریح کرد: اینها پروژه هایی است که با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده از محل سود سهامداران و افزایش سرمایه ای که داده اند و همچنین از محل منابعی که از بانک ها دریافت شده، به بهره برداری می رسد.

وی افزود: طبیعی است با بهره برداری از این پروژه ها، هم سود مجموعه غدیر افزایش پیدا می کند و هم ظرفیت صنعتی کشور در رابطه با بحث نیروگاهی و فولادی و پتروشیمی افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر در بخش دیگری از گفتگو با سنا، به موضوع افزایش سرمایه شرکت اشاره کرد و  گفت : تا پایان امسال سرمایه شرکت را در دو مرحله ابتدا به ۵۴۰۰ میلیارد تومان و در مرحله بعد به ۷۲۰۰ میلیارد تومان خواهیم رساند.

به گفته سلیمانی امیری، در گام اول، افزایش سرمایه شرکت از محل اندوخته شرکت سرمایه گذاری انجام می شود و برای افزایش این سرمایه مبلغی از سهامداران دریافت نمی شود و در مرحله بعد از طریق مجمع فوق العاده این کار انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر ادامه داد: با دستیابی به رقم ۷۲۰۰ میلیارد تومانی در موضوع افزایش سرمایه، این شرکت ۲ میلیون یورویی خواهد شد.