کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


عرضه ۱/۱۳ هزار میلیاردی انواع اوراق بدهی شرکت تأمین سرمایه تمدن در سال جاری

25 مارس 2018
کد خبر : 976462بابک باقری، معاون خدمات تأمین مالی شرکت تأمین سرمایه تمدن (عضو کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران) از انتشار بیش از ۱٫۱۳ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی به منظور تأمین مالی پروژه‌های صنایع مختلف خبر داد و گفت: این میزان تأمین مالی نقش مثبتی در راستای تأمین نقدینگی و منابع مالی مورد نیاز این شرکت‌ها و همچنین رشد و توسعه صنایع مختلف و کمک به رونق تولید و اشتغالزایی در کشور دارد.

به گزارش روابط‌عمومی کانون به نقل از عصر مالی، وی ادامه داد: همکاران تامین سرمایه تمدن در سالی که از سوی مقام معظم رهبری سال “اقتصاد مقاومتی ؛تولید – اشتغال “نامگذاری شده بود تلاش کردند تا با برنامه ریزی مناسب مسیر تامین مالی پروژه های مختلف در حوزه های گوناگون را میسر کنند.

این مقام مسئول افزود: عرضه انواع اوراق در صنایع مختلف توسط تامین سرمایه تمدن در راستای سیاست های دولت و به منظور  کاهش بیکاری، رشد اشتغال و رونق  تولید منتشر و عملیاتی شده و امید می رود تداوم این روند بتواند زمینه را برای رشد و آبادانی کشور مهیا کند. در این میان برای تامین مالی پروژه های تولید قطعات خودرو و در راستای خودکفایی، تلاش شد تا پروژه تامین مالی ۸۵ میلیارد تومانی اوراق مرابحه سایپا یدک به عنوان اولین اوراق منتشر شده در سال ۹۶ انجام شود.

باقری ادامه داد: همچنین در سال گذشته انتشار ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق مرابحه کرمان موتور، ۴۰۰ میلیارد تومان اوراق سلف موازی پتروشیمی بندر امام، ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق سلف نفت دولت، ۴۰ میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد ماهتاب گستر و ۱۰ میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد سیمان اصفهان توسط این شرکت انجام شده است.

به گفته باقری شروع انتشار اوراق بدهی در سال ۹۶ با انتشار اوراق مرابحه سایپایدک و اتمام این قبیل اوراق توسط تامین سرمایه تمدن با عرضه اوراق سلف موازی استاندارد سیمان اصفهان بود و امید می رود این مهم گام بزرگی در جهت توسعه و همچنین تحقق اهداف تدوین شده در زمینه تامین مالی پروژه های مختلف در کشور  باشد.

وی هدف گذاری تامین سرمایه تمدن در سال ۹۷ را تامین مالی پروژه ها و شرکت ها در صنایع گوناگون به منظور کمک به رشد و اعتلای صنایع داخلی اعلام کرد.