کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت فرابورس ایران را صادر نمود

17 ژوئن 2018
کد خبر : 976967سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت فرابورس ایران (عضو کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران) را از دو محل «سود انباشته» و «سایر اندوخته‌ها» صادر کرد تا از این طریق فرابورس بتواند سرمایه‌اش را از ۷۰۰ میلیارد ریال فعلی به هزار میلیارد ریال افزایش دهد و آن را صرف اصلاح ساختار مالی خود کند.

به گزارش روابط‌عمومی کانون به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، هیأت‌مدیره فرابورس در تاریخ ۷ خردادماه پیشنهاد افزایش سرمایه این بورس را به منظور رعایت مصوبه چهارصد و نهمین صورتجلسه هیأت‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار درخصوص تعیین حداقل سرمایه مطلوب بورس‌ها اعلام کرد تا سرمایه فرابورس از این طریق به یک‌هزار و ۵۰ میلیارد ریال افزایش بیابد. سازمان بورس اما با افزایش ۳۰۰ میلیارد ریالی سرمایه فرابورس یعنی افزایش حدود ۴۳ درصدی سرمایه موافقت کرد.

بدین ترتیب در مجمع عمومی فوق‌العاده فرابورس که هفته آتی با موضوع افزایش سرمایه برگزار می‌شود تصویب افزایش سرمایه ۳۰۰ میلیارد ریالی فرابورس که ۱۶۰ میلیارد ریال آن از محل سود انباشته و مابقی از محل سایر اندوخته‌هاست امکان‌پذیر خواهد بود تا سرمایه فرابورس ایران به هزار میلیارد ریال افزایش بیابد.

زمان مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق‌العاده فرابورس مشخص شد

همچنین ۴ تیرماه ۹۷ مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع عمومی فوق‌العاده فرابورس ایران در محل سالن نور مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا به ترتیب در ساعات ۱۴:۰۰ و ۱۸:۰۰ برگزار خواهد شد.

از دستورات جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه فرابورس ایران می‌توان به مواردی همچون استماع گزارش هیات‌مدیره، حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت برای عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹اسفند ۱۳۹۶؛ بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹اسفند ۱۳۹۶؛ تصمیم‌گیری در مورد میزان سود تقسیمی؛ انتخاب اعضای هیات‌مدیره؛ انتخاب حسابرس و بازرس اصلی و علی‌البدل برای سال آینده و تعیین حق‌الزحمه ایشان؛ تعیین میزان حق حضور اعضای غیرموظف هیات‌مدیره و مواردی از این دست اشاره کرد.‌

همچنین در مجمع عمومی فوق‌العاده فرابورس نیز پس از قرائت و استماع گزارش توجیهی هیات‌مدیره و گزارش بازرس قانونی در خصوص پیشنهاد افزایش سرمایه، در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد. اصلاح موادی از اساسنامه و سایر مواردی که در صلاحیت مجمع باشد نیز از دیگر دستورات جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده فرابورس ایران است.