کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


رییس و نائب‌رییس هیأت‌مدیره “شرکت بورس اوراق بهادارتهران” انتخاب شدند

10 سپتامبر 2018
کد خبر : 977958در اولین جلسه هیأت‌مدیره جدید شرکت بورس تهران، دو مدیر و چهره معروف بازار سرمایه به‌عنوان رئیس و نائب رئیس هیأت‌مدیره انتخاب شدند اما معرفی مدیرعامل جدید به علت اهمیت چند معیار و لزوم بررسی گزینه‌های بیشتر به آینده موکول شد.

به گزارش روابط‌عمومی کانون به نقل از پایگاه خبری “عصر مالی” ، بعد از انتخاب هیات مدیره ۷ نفره بورس تهران در اواخر تیر و لزوم تایید صلاحیت ها توسط سازمان بورس و اوراق بهادار، عصر دیروز اولین جلسه هیأت‌مدیره برگزار شد تا در مورد سمت اعضا هیات مدیره ، مدیر عامل جدید و کمیته های مختلف و… تصمیم گیری شود.

نتایج این جلسه نشان داد که دو مدیر و چهره معروف بازار سرمایه یعنی محمدابراهیم پورزرندی و محمودرضا خواجه‌نصیری ( به نمایندگی از سرمایه‌گذاری ملی ایران و کارگزاری خبرگان سهام ) به عنوان رئیس و نائب رئیس هیات‌مدیره “بورس” انتخاب شدند تا فصل جدیدی در مدیریت بالاترین نهاد اجرایی بازار سرمایه ایران شروع شود.

دیگر اعضا هیات مدیره هم شامل سولماز وزیر زاده از بانک آینده ، علی‌اکبر امین‌تفرشی از گروه ارزش آفرینان پاسارگاد، وحید رجبیان از سرمایه گذاری صبا تامین، عباس نعیمی از سرمایه گذاری توسعه ملی و محمد مهدی بحرالعلوم از کارگزاری بورس بیمه ایران هستند.

در این میان با توجه به قطعی شدن کناره گیری حسن قالیباف اصل بعد از ۱۰ سال در مدیریت بورس تهران و حضور دو ماه اخیر در ریاست دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی دانشگاه الزهرا ، انتخاب و معرفی مدیرعامل به جلسه بعد و بعد از بررسی های بیشتر و تکمیلی موکول شد.

این درحالی است که تاکنون نام چند نفر به عنوان گزینه مدیرعاملی مطرح شده اما به دلیل حساسیت این سمت و با توجه به معیارهایی مانند تحصیلات عالی مربوط با بازار سرمایه ، داشتن برنامه های عملی و توسعه ای ، عدم ارتباط با گروه های مخلتف و ذینفع نبودن ، سلامت حرفه ایی و… مقرر شد چند گزینه دیگر هم مورد بررسی قرار گیرد.