کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


دستور بررسی توقف نمادهای مشمول نوسان بیش از ۲۰ درصدی

26 سپتامبر 2018
کد خبر : 978065شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار: دستور بررسی توقف نماد شرکت‌ها به‌دلیل نوسان بیش از ۲۰ درصدی داده شده که در حال جمع‌بندی است.

طی هفته‌های اخیر که بازار سهام با رونق چشم‌گیری مواجه شده، تعداد توقف نماد شرکت‌ها هم به‌دلیل رشد بیش از ۲۰ تا ۶۰ درصدی هم افزایش یافته و حتی رکورد جدیدی با بسته شدن ۷۰ نماد ثبت شد.

به گزارش روابط‌عمومی کانون به‌نقل از بورس‌پرس، در این میان هر چند شرکت‌ها در اولین فرصت با ارایه توضیح اکثرا” کلیشه‌ایی به تابلو برمی‌گردند اما تعداد توقف نمادها به‌دلیل نوسان بیش از ۲۰ درصدی در ۵ روزکاری زیاد بوده و موجب بروز اختلالاتی در روند عادی معاملات سهام شرکت‌ها و هم‌گروه‌ها شده و اکثر فعالان بازار ضمن رضایت از فرایند برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی شرکت‌های مشمول نوسان بیش از ۵۰ درصدی‌، خواهان اصلاحاتی در این بخش شده‌اند.

در این رابطه شاپور محمدی به بورس‌پرس گفت: دستور بررسی توقف نماد شرکت‌ها به‌دلیل نوسان بیش از ۲۰ درصدی داده شده که در حال جمع‌بندی است.

وی ادامه داد: در گذشته هم مورد مشابهی در مورد معاملات سهام حق تقدم بود که با اصلاحاتی برطرف شد. بنابراین با توجه به افزایش تعداد شرکت های مشمول توقف نماد به دلیل نوسان بیش از ۲۰ درصدی، مقرر شده بعد از بررسی های لازم ، تصمیم متقضی گرفته شود.