کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


تعبیر سخنگوی دولت از تورم ۸.۷ درصدی مرداد

22 آگوست 2016
کد خبر : 971680به گزارش روابط عمومی کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران و به نقل از بورس پرس، محمد باقر نوبخت در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز آمار ایران به خبرنگاران اعلام کرد: نرخ تورم نقطه‌ای در مرداد ۱٫۴ درصد و نرخ تورم سالانه در مرداد با سه دهم درصد کاهش به ٨٠٧ درصد رسید.

وی افزود: البته کاهش نرخ تورم به معنی کاهش قیمت ها نیست. بلکه این نرخ حاکی از آن است که قیمت ها در مرداد ماه ۸٫۷ درصد نسبت به سال قبل رشد کرده است.

معاون رییس جمهور با اعلام اینکه تورم تیر سال گذشته ۹ درصد بود، ادامه داد: دولت مصمم است سیاست مهار تورم و کاهش قیمت ها را دنبال کند.

نوبخت درباره اینکه سیاست کاهش نرخ تورم تا چه زمانی در دولت ادامه می یابد، گفت: هنوز تا نرخ تورم مطلوب فاصله داریم.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: کاهش نرخ سود بانکی همسو با نرخ تک رقمی تورم در دستور کار دولت است، ولی معذوریت دولت در این است که نرخ تورم کمتر از ۱۰ درصد با دستور ایجاد شود، بلکه باید در روند طبیعی همراه با کاهش نرخ تورم اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه امروز خط مشی‌ها و سیاست‌های بخشنامه بودجه ٩٦ در شورای اقتصاد به تصویب می‌رسد، ادامه داد: هر آنچه که از لحاظ ابزار برای اجرای سرشماری نفوس و مسکن که از ماه آینده انجام می شود، نیاز باشد، به سرعت ارائه می دهیم.