کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


تامین کافی و به موقع کالاهای اساسی با عرضه در بورس کالا

15 آگوست 2016
کد خبر : 971639ورود کالاهای داخلی و خارجی به بورس کالا می تواند علاوه بر تاثیرات مثبت بر روند تولید و تامین کافی و به موقع محصولات، امکان برنامه ریزی دقیق برای تولیدکنندگان و مسوولان در راستای پوشش و تنظیم بازار را فراهم کند.

به گزارش روابط عمومی کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران و به نقل از سنا، مدیرعامل بورس کالا با بیان مطلب فوق اظهار داشت: با ارائه محصولات در بورس کالا علاوه بر تامین کالاهای اساسی با قیمت مناسب، دست دلالان نیز از این عرصه کوتاه می شود.

وی ادامه داد: در بورس کالا باید شرایطی فراهم شود که با برنامه ریزی میزان کالاهای وارداتی برآورد شود تا بر این اساس در قراردادهایی که به صورت سلف (در این قرارداد، کل مبلغ در زمان انجام معامله توسط خریدار پرداخت می شود و فروشنده متعهد می شود در تاریخ مشخص و زمان معین به خریدار تحویل دهد) هستند، کالای تحویلی درچند ماه آینده را به فروش برسانیم.

مدیرعامل بورس کالا در خصوص پیشنهاد بورس به وزارت جهادکشاورزی برای عرضه محصولات گفت: برای تنظیم بازار می توان از ساز و کار بورس استفاده کرد البته این سیستم ملاحظاتی دارد که باید به صورت دقیق طراحی و منابع مالی آن تامین نیز شود تا بتوان از تاریخی مشخص، پیش فروش محصولات کشاورزی را آغاز کرد.