کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


برنامه ویژه دولت برای سهام عدالت

06 آگوست 2016
کد خبر : 971541رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره راه‌اندازی بازار مشتقه ارز، سهام عدالت و آینده بازار سهام به ارائه توضیحاتی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران و به نقل از خبرگزاری سنا، دکتر شاپور محمدی، درباره راه‌اندازی بورس ارز اظهار کرد: برای ایجاد این بازار، باید تنظیماتی از دیدگاه کنترل بازار ارز توسط بانک مرکزی انجام و نظرات نهایی در خصوص مصوبه شورای عالی بورس از بانک مرکزی دریافت شود تا به راه‌اندازی این بازار نزدیک شویم.

وی با بیان اینکه در مجموع رویکرد بانک مرکزی با راه‌اندازی بازار مشتقه ارز مثبت است، گفت: راه‌اندازی این بازار در بورس کالا پیشنهاد شده و در این زمینه نیز باید هماهنگی‌های لازم با بانک مرکزی انجام شود.

دکتر محمدی در خصوص سهام عدالت نیز گفت: دولت برنامه مفصلی برای سهام عدالت دارد، به طوری که لایحه‌ای از طرف وزارت امور اقتصادی و دارایی تقدیم دولت شده و پیگیری‌های این کار در حال انجام است. به محض آنکه شرایط برای تغییرات قانونی با اذن مقام معظم رهبری مهیا شود، خرید و فروش سهام عدالت قابل انجام خواهد شد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص تغییر حجم مبنا و حد نوسان در معاملات بازار سهام، گفت: بحث‌های مطرح شده در این موارد، بیشتر بررسی و بازنگری است به طوریکه تغییر در حجم مبنا و حد نوسان اگر باعث کارایی بیشتر بازار سرمایه شود، در این متغیرها تجدید نظر خواهیم کرد.

دکتر محمدی در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی شما از آینده بازار سهام چیست؟ گفت: پیش‌بینی بنده از آینده بازار، مثبت و روبه رشد است. به طوریکه سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی باید فرصت‌های موجود در شرکت‌ها را شناسایی و براساس این فرصت ها و استراتژی‌ها سرمایه‌گذاری شان را تنظیم کنند.

وی تاکید کرد: به سرمایه‌گذاران توصیه میکنم استراتژی‌های سرمایه‌گذاری خود را بر اساس عوامل بنیادی شرکت ها طراحی کنند، چراکه آنچه در بلندمدت بر بازارهای مالی حکم فرماست، سودآوری شرکت هاست.