کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


بازارهای مالی محل مناسبی برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت

20 ژوئن 2018
کد خبر : 977007 سعید اسلامی‌بیدگلی، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران گفت: بازارهای مالی محل خوبی برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت هستند و برای کوتاه‌مدت نیز مکان مناسبی برای نگه داشتن ارزش پول و سرمایه در مقابل تورم و کاهش ارزش پول و افزایش قیمت ارز هستند.

به گزارش روابط‌عمومی کانون به نقل از ایلنا، سعید اسلامی‌بیدگلی دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری درخصوص افزایش شاخص‌های بازار سرمایه و رکورد شکنی بازار سرمایه گفت: به نظر می‌رسد این‌ها پول‌های پارک‌شده فعالان بازار است که طی روزهای اخیر وارد بورس شده است.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ادامه داد: بازارهای موازی سرمایه‌گذاری، خود را با تورم انتظاری هماهنگ کردند و افزایش قیمت خودرو و مسکن در روزهای اخیر بیانگر همین اتفاق بوده است. اما بازار سرمایه از این تورم جا مانده بود که علت آن ریسک‌های بین‌المللی خصوصا اظهارات ترامپ و سردرگمی فعالان بورس بود که این موضوع باعث شده بود بورس از تورم و افزایش قیمت ارز جا بماند و اکنون این تعدیل صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: با رشد قیمت کامودیتی‌ها احتمالا عددEPS برخی صنایع که در گزارش شرکت‌ها نیز مشخص بوده افزایش پیدا کند. اگر این افزایش شاخص بورس چند روز دیگر ادامه پیدا کند پول‌های سرمایه‌گذاران خارج از بازار هم وارد این بازار خواهد شد.

اسلامی تصریح کرد: در شرایط امروز اگر پولی از بیرون بازار وارد شود باید بازارهای دیگر تغییراتی داشته باشند. به طور مثال یا سپرده‌های بانکی خالی شوند که آن را در گزارشات ماهانه بانک‌ها می‌توان مشاهده کرد یا در سایر بازارهای کالاهای سرمایه‌ای حجم بزرگی از فروش رخ دهد.

 وی تصریح کرد: به نظر من هنوز فعالان جدید وارد بازار نشده‌اند و این اتفاقات و افزایش سرمایه که شاید رخ داده مربوط به همان فعالان بازار است.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری در خصوص مزایای سرمایه‌گذاری در بورس گفتبازارهای مالی جای خوبی برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت هستند و برای کوتاه مدت نیز مکان مناسبی برای نگه داشتن ارزش پول و سرمایه در مقابل تورم و کاهش ارزش پول و افزایش قیمت ارز هستند.