کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


فاینکس یازدهم؛ محلی برای اعلام شفاف سیاست‌های ارکان بازار سرمایه

04 مارس 2018
کد خبر : 976251فاینکس محلی است که می‌توان در آن سیاست‌های ارکان بازار سرمایه را به شکل شفاف اعلام کرد. رسیدن فاینکس به دوره یازدهم یک رویداد مثبت است. زمانی که یک نمایشگاه تخصصی به دوره یازدهم می‌رسد به این معناست که موفق بوده و نهادهای برگزارکننده باید هر سال اثرات این گردهمایی را بررسی کنند.

 به‌گزارش روابط‌عمومی کانون به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، سعید اسلامی‌بیدگلی، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران ضمن بیان مطلب فوق و تأکید بر اینکه رسیدن فاینکس به دوره یازدهم یک رویداد مثبت است، گفت: زمانی که یک نمایشگاه تخصصی به دوره یازدهم می‌رسد به این معناست که موفق بوده و نهادهای برگزارکننده باید هر سال اثرات این گردهمایی را بررسی کنند.

وی افزود: از چند جهت می‌توان به این نمایشگاه نگاه کرد، این نمایشگاه اثرات مثبت دارد و در برخی موارد نیز باید در مسیر بهبود حرکت کند.

این استاد دانشگاه با تأکید بر این نکته که فرهنگ‌سازی لازمه توسعه و رونق بازار سرمایه است، گفت: بازار سرمایه حوزه‌ای است که نیاز به نگاه تخصصی دارد به همین منظور باید از طریق فرهنگ‌سازی علاوه بر آشنایی عمومی و جذب مخاطب حداکثری به حضور تخصصی در بازار سرمایه کمک شود و یکی از فرصت‌هایی که می‌تواند به این روند کمک کند، در ایام نمایشگاه به دست می‌آید که باید به نحو احسن از این فرصت بهره گرفت.

سعید اسلامی فاینکس را محلی برای گفت‌و‌گوی اهالی بازار سرمایه دانست و گفت: این هم‌فکری و تعامل بین اهالی بازار سرمایه اتفاق خوبی است که می تواند دستاوردهای زیادی به همراه داشته باشد.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران با تاکید بر اینکه ارکان بازار سرمایه این نمایشگاه را باید محلی برای تشریح سیاست‌های خود بدانند، گفت: فاینکس یازدهم فرصتی است تا سیاست های دولت و ارکان بازار سرمایه به طور شفاف اعلام شود.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری هدف دیگر فاینکس را افزایش مشارکت‌کنندگان مردمی دانست و گفت: باید برای اثربخشی این نمایشگاه تلاش کرد و برای توسعه سطح مشارکت‌کنندگان مردمی جذابیت‌های این دوره را افزایش داد.

وی با تأکید بر اینکه در برگزاری این نمایشگاه باید اهداف تعریف و بر اساس آن برنامه‌ریزی شود، گفت: البته زمانی که این گردهمایی به دوره یازدهم رسیده است نشان می‌دهد که ارکان و فعالین بازار سرمایه مشتاق حضور هستند و بدون برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری نهادهای مجری، فاینکس یازده‌ساله نمی‌شد.

اسلامی در بررسی نکات مثبت فاینکس گفت: این گردهمایی برای بازار سرمایه اتفاق خوبی است. البته اولویت کانون نهادهای سرمایه گذاری به عنوان یکی از ارکان بازار سرمایه ارتباط با عامه مردم نیست و تعامل با سایر نهادهای بازار سرمایه مدنظر است و در دوره قبل به این هدف رسیدیم.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری با اشاره به اینکه مخاطب اصلی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری در این نمایشگاه حاضر است، گفت: برای ما گفت و گو میان نهادی مهم است که در فاینکس یازدهم نیز به خوبی به اهدافمان می‌رسیم.

اسلامی ادامه داد: کارگزاری‌ها، شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری و شرکت‌هایی که در حوزه بازار سرمایه خدمات به آحاد جامعه ارائه می‌دهند نیز باید در این نمایشگاه برای ارتباط بیشتر تلاش کنند.

وی درباره برنامه‌های کانون نهادهای سرمایه‌گذاری در فاینکس یازدهم، گفت: کانون نهادهای سرمایه‌گذاری امسال در نمایشگاه چند برنامه ویژه دارد. یک نشست تخصصی، یک نشست خبری و تجلیل از یکی از بزرگان بازار سرمایه از برنامه‌های کانون در فاینکس یازدهم است.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری در پایان تاکید کرد: بازار سرمایه به عنوان یکی از ارکان اصلی بازارهای مالی کشور طبیعتا نیازمند برگزاری نمایشگاه و نشست‌های تخصصی در این عرصه است.

یادآور می شود، فاینکس ۲۰۱۸ از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ فروردین ۹۷ برگزار می‌شود، شرکت‌های علاقه‌مند به مشارکت در یازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه برای اطلاع از جزئیات این رویداد مهم می‌توانند به پایگاه اینترنتی نمایشگاه به نشانی www.iranfinex.com مراجعه یا با شماره تلفن ۴۲۹۱۷۰۰۰ داخلی ۱۳۳ و ۱۱۶ تماس بگیرند.