کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


اولین جشنواره تحلیل برتر؛ با هدف ارتقای سطح تحلیل بازار سرمایه و فرهنگ‌سازی

17 اکتبر 2017
کد خبر : 974731سعید اسلامی‌بیدگلی، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران: اولین جشنواره تحلیل برتر با هدف ارتقای سطح تحلیل بازار سرمایه، فرهنگ‌سازی و هم‌چنین شناسایی استعدادها و معرفی دانشجویان، کارشناسان و تحلیل‌گران ممتاز، به‌همت کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران برگزار می‌شود.

به‌گزارش روابط‌عمومی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران به‌نقل از سنا، سعید اسلامی‌بیدگلی، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران با بیان اینکه مطابق اساس‌نامه یکی از وظایف کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران، توسعه سطح و افزایش عمق تحلیل‌های بازار سرمایه است، به پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، گفت: طی ماه‌های اخیر تلاش کردیم با استفاده از اهرم رقابت پیشبرد این وظیفه را اجرایی کنیم و سلسله جشنواره‌های تحلیل برتر با همین هدف برگزار می‌شود.

رییس شورای سیاست‌گذاری این جشنواره با اشاره به اینکه سلسله جشنواره‌‌های تحلیل برتر با هدف ارتقای سطح تحلیل در بازار سرمایه کشور و هم‌چنین شناسایی استعدادها و معرفی دانشجویان، کارشناسان و تحلیل‌گران ممتاز برگزار می‌شود، عنوان کرد: باتوجه به اهمیت موضوع، نیاز به برگزاری جشنواره‌هایی از این دست احساس می‌شد.

S_Eslami-

وی ادامه داد: بر همین اساس کمیته علمی این جشنواره به سرپرستی محمد اصولیان، عضو هیأت‌علمی دانشگاه شهید بهشتی فعالیت خود را آغاز کرد و موضوعاتی هم‌چون صنعت پتروشیمی، قیمت‌ جهانی فلزات اساسی، قیمت جهانی سنگ آهن، صنعت خودرو در ایران، صنعت پالایشگاهی و پیش‌‌بینی قیمت محصولات، صنعت بانکداری در ایران و پیش‌‌بینی افق آتی آن و نرخ ارز به عنوان محورهای اصلی آن تعیین شد.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران افزود: طبق تصمیم شورای سیاست‌‌گذاری جشنواره مقرر شد اولین دوره “تحلیل برتر” پاییز ۱۳۹۶ با موضوع بررسی، تحلیل و پیش‌‌بینی قیمت جهانی فلزات اساسی (روی، مس، فولاد) برگزار شود.

اسلامی با بیان اینکه آثار ارسالی در کمیته داوری متشکل از محمد هاشمی‌‌نژاد، مجید دهقان، روح‌اله حسینی‌‌مقدم و مرتضی علی‌‌اکبری بررسی می‌شود، ادامه داد: دانشجویان، کارشناسان، مدیران میانی نهادهای مالی و اعضای کانون یا نهادهای فعال در بازار سرمایه می‌توانند در این جشنواره شرکت و تحلیل‌‌های خود را به دبیرخانه آن ارسال کنند. کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران به سه تحلیل برتر جوایزی را اهدا می‌کند.

رییس شورای سیاست‌گذاری این جشنواره با اشاره به اینکه هر دوره یک موضوع برای مسابقه و رقابت در این جشنواره انتخاب می‌شود، افزود: شرکت‌کنندگان می‌توانند بر اساس فرمت تعیین شده آثار خود را ارسال کنند و دریافت آثار یک‌ماه و فرآیند داوری نیز در کمتر از یک‌ماه انجام می‌شود.

وی نقش این جشنواره در توسعه بازار سرمایه را افزایش عمق تحلیل دانست و گفت: برگزاری این جشنواره به افزایش تولید تحلیل‌های استاندارد منجر می‌شود و پس از چند دوره برگزاری شاهد تحلیل‌های استاندارد بازار سرمایه خواهیم بود.

اسلامی در پایان عنوان کرد: جشنواره‌هایی از این دست در تمام کشورهایی که از بازار سرمایه توسعه یافته برخوردارند برگزار می‌شود و ما در کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران تلاش می‌کنیم تا از تجربه آنها بهره‌برداری کنیم.