کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران


امروز روز سرمایه فکری و جلوگیری از فرار مغزهاست

27 دسامبر 2016
کد خبر : 972230رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در مراسم “رونمایی از صندوق های سرمایه گذاری جسورانه” و همچنین “بازگشایی بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس” به مزیت های شرکت های کوچک و متوسط اشاره کرد و گفت: امروز روز قیمت گذاری ایده و خلاقیت است امروز بازار سرمایه به همه ایده ها و خلاقیت ها پیام یاری و همکاری داده است. امروز روز سرمایه فکری و جلوگیری از فرار مغزهاست.

 

این شرکت ها اشتغال به همراه خواهند داشت و پیام آور مقابله با یاس و ناامیدی هستند. چرا که فرهنگ توانستن و به نتیجه رسیدن را ترویج می کنند.

به گزارش روابط عمومی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران و به نقل از سنا، دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در مراسم رونمایی از صندوق های سرمایه گذاری جسورانه و همچنین بازگشایی بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس ضمن قدردانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازمان صنایع کوچک و متوسط، معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری و همچنین دکتر امیر هامونی مدیر عامل شرکت فرابورس گفت: قرار نیست تنها کالا و خدمات قیمت گذاری شود بلکه باید ایده ها و خلاقیت ها نیز دارای ارزش باشند. با همین هدف گذاری تامین مالی شرکت های دانش بنیان و ایده محور از امروز در فرابورس امکان پذیر شد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به مزیت های شرکت های کوچک و متوسط اشاره کرد و گفت: این شرکت ها اشتغال به همراه خواهند داشت و پیام آور مقابله با یاس و ناامیدی هستند. چرا که فرهنگ توانستن و به نتیجه رسیدن را ترویج می کنند.

دکتر محمدی ادامه داد: فرصت تامین مالی صندوق های سرمایه گذاری جسورانه و شرکت های کوچک و متوسط در فرابورس ایجاد شده است و همچنین این حضور برای سرمایه گذاران منشاء سودآوری است.

رییس سازمان بورس با تاکید بر اینکه رشد و بازدهی شرکت های کوچک و متوسط می تواند بالاتر از سایر شرکت های متکی به منابع طبیعی و فیزیکی باشد، گفت: رشد استارتاپ ها بسیار بالاست بنابراین برای سرمایه گذاران یک فرصت مهم محسوب می شوند.

سخنگوی سازمان بورس تاکید کرد: حضور شرکت های کوچک و متوسط در بازار سرمایه کاهش هزینه های مالی برندسازی و صادرات ایده را به همراه دارد و ظرفیت های بالایی برای آنها ایجاد خواهد کرد.

در پایان دکتر محمدی تصریح کرد: خوشبختانه زحماتی که شرکت فرابورس، معاونت علمی فنآوری ریاست جمهوری و سایر نهادهای ذی ربط متحمل شده اند امروز به ثمر رسید.

وی افزود: هر چند حجم دارایی های این بازار اکنون کوچک است اما بدون شک این بازار نوپای کوچک پیام آور اشتغال زایی و حمایت از ایده ها و خلاقیت ها است.